LETNÍ PROVOZ MATEŘSKÝCH ŠKOL

Prázdninový provoz mateřských škol a školních družin zřizovaných MČ Praha 4

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, zvolila přitom řešení, které vychází vstříc rodičům předškoláků, kteří mají tradičně větší zájem o umístění dítěte do mateřské školy v červenci než v srpnu. PO dobu letních prázdnin bude upraveno také fungování školních družin. Prázdninový provoz ve svých školských zařízeních tento týden projednala a schválila Rada městské části Praha 4.

„Když jsme plánovali letošní prázdninový provoz, vycházeli jsme po dohodě s ředitelkami z přání rodičů, kteří preferují otevření mateřských škol v červenci, v srpnu jejich zájem o umístění dítěte do předškolního zařízení klesá,“ uvedla první místostarostka Irena Michalcová (ANO 2011), která má školství a rodinnou politiku ve své kompetenci. „Samozřejmě jsme přihlédli také k plánovaným opravám a rekonstrukcím školních objektů a k potřebám mateřských škol, jejich pracovnice si chtějí a musí čerpat řádnou dovolenou.“

MATEŘSKÉ ŠKOLY

Rada městské části Praha 4 schválila zajištění provozu mateřských škol v červenci a srpnu 2023 následovně:
  • V termínu od 3. července do 30. července 2023 budou v provozu všechny mateřské školy s výjimkou MŠ Mezivrší, důvodem uzavření je plánovaná rekonstrukce tohoto objektu. Provoz pro děti zajistí v této době MŠ Trojlístek.
  • V termínu od 31. července do 13. srpna 2023 bude provoz mateřských škol přerušen, otevřeno zůstane jedno pracoviště v MŠ 4 pastelky, v MŠ BoTa a ve Spořilovské mateřské škole.
  • V termínu od 14. srpna do 27. srpna 2023 bude provoz mateřských škol přerušen, otevřeno bude jedno pracoviště v MŠ V Zápolí a v MŠ Trojlístek.
  • V termínu od 28. srpna do 3. září 2023 bude přerušen provoz všech mateřských škol bez výjimky.
Od 4. září 2023 bude provoz všech mateřských škol obnoven.