Zápis a přijímání žáků

Zápis dětí do MŠ

V letošním roce poprvé proběhne zápis dětí do MŠ elektronickou formou.

V odkazu : https://zapisdoms-praha4.praha.eu/ si vyplníte přihlášku a evidenční list. Jejím vyplněním získáte unikátní číslo, které bude sloužit jako vaše identifikační číslo v době zápisu.

Vyplňovat můžete v 1. fázi od 15.4. do 16.5..

Výdej přihlášek proběhne 7.5.2024 od 13 do 17 hodin v kanceláři mateřské školy. (Nabídka pro uchazeče bez možnosti internetu,  tisku, či s jazykovou bariérou).

Kritéria pro přijetí dítěte do MŠ

• Místo trvalého pobytu/místo pobytu dítěte na území MČ Praha 4
  • Věk dítěte

Fyzický zápis proběhne ve dnech 15. -16. května vždy od 13 do 18 hodin v kanceláři mateřské školy.

Přihlášku lze do MŠ doručit ve výše uvedených dnech:

1. fyzicky donést
  2. poštou (tak, aby byla v těchto dnech doručena)
  3. datovou schránkou ID datové schránky: xtxtnq
  4. emailem s ověřeným podpisem (prostý scan nestačí)

Dokumenty potřebné k podání žádosti:

1. podepsaná žádost o přijetí do MŠ (podpis není nutný v případě zaslání přihlášky osobní datovou schránkou
  2. doložení řádného očkování dítěte (neplatí pro předškoláky)
  3. rodný list dítěte (pro odeslání stačí prostá kopie)4
  4. doklad o trvalém pobytu dítěte (pokud se liší od trvalého pobytu zákonného zástupce, popř. prokazatelně doložit pobyt na území MČ Praha 4.

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je nutné doložit oprávnění dítě zastupovat.

Celý průběh zápisu můžete v aplikaci průběžně sledovat.