STÁVKU 27.11.2023 PODPORUJEME V PLNÉM ROZSAHU

Vážení rodiče,

tímto Vás informujeme, že zaměstnanci MŠ se jednohlasně rozhodli připojit ke stávce, která bude jednodenní a proběhne v pondělí 27.11. Tento den se mateřská škola NEOTEVŘE.

Omlouváme se za vzniklé komplikace, ale je důležité upozornit na plánované škrty.

Nebereme si Vaše děti jako rukojmí, právě naopak, děláme to pro jejich i naši budoucnost, pro udržení a zlepšování kvality vzdělávání.

Plánované škrty se týkají hlavně nepedagogických pracovníků, snižování jejich platů a snižování PH maxu=počet hodin úvazků v maximu. To by v našem případě znamenalo zrušení propojování se základní školou v rámci rozvojových skupin Čtenářství, Badatelství a Učíme se učit, do kterých se v letošním roce zapojilo několik kolegyň a cílem je provázat MŠ a ZŠ.

Dále zde hovoříme o snižování počtů asistentů pedagoga, což by nyní v inkluzi znamenalo vysokou náročnost udržení individualizace vzdělávacího procesu.

Současně je v návrhu i snižování rozpočtu na ostatní neinvestiční výdaje (tzv. ONIV), ze kterého se hradí školní pomůcky, další vzdělávání pedagogických pracovníků (tzv. DVPP, jedná se o kurzy, které nás posouvají dál ve výuce), BOZP a další.

Děkujeme za podporu,

Kolektiv MŠ Ohradní